Intencje

 

13 IV – 20 IV 2014r.


Niedziela  13 IV 2014r.Niedziela Palmowa Męki Pańskiej 

                                   
06.00-Za + Kingę Kołodziej z prośbą o łaskę życia wiecznego.  

 
07.30-Za + Stefana Kuś w 30. dzień po śmierci, ofiara od żony,dzieci i całej rodziny.


09.00-Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za dar sakramentu małżeństwa i wszystkie otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie, opiekę Matki Boskiej Mikołowskiej i wstawiennictwo św. Wojciecha w intencji Anny i Tomasza Honisz z okazji 10.rocznicy ślubu oraz w intencji ich dzieci Dawida i Alicji.

 
10.00-Procesja ze Starego Kościoła  do Bazyliki św. Wojciecha.


10.15-Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za dar sakramentu małżeństwai wszystkie otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo, opiekę Matki Boskiej Mikołowskiej i wstawiennictwo św. Wojciecha w intencji Zofii i Stanisława Ziębickich z okazji 35. rocznicy ślubu oraz w intencji dzieci i rodziny.  /Stary Kościół/.


10.30-Za wstawiennictwem Matki Boskiej Mikołowskiej, św. Józefa i św. Wojciecha z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo oraz opiekę św. Tereski w intencji Klaudii Łukasińskiej z okazji urodzin.


12.00-Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za wszystkie otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie, opiekę Matki Boskiej Mikołowskiej  i wstawiennictwo św. Wojciecha w intencji Łucji Poloczek z okazji 80. rocznicy urodzin.

               
14.00-Msza święta chrzcielna: Lena Karolina Janasik, Igor Łukasz Król, Wiktoria Katarzyna Zbroja, Lena Alicja Wycisło, Marietta Hanna Wandzel,  Kajetan Adam Tomaszewski, Eryk Kamil Muszer, Milena Anna Kubica, Allan Artur Kuchta.


15.00-Droga Krzyżowa dla dzieci. 


16.45-Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.


17.30-Za ++ matkę Urszulę Kalisz w rocznicę śmierci oraz zmarłych z rodziny Morawiec, Kalisz i Cyron. 

 
19.00-Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za wszystkie otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo, światło Ducha Świętego w rozeznaniu drogi życia oraz opiekę Matki Boskiej Mikołowskiej i wstawiennictwo św. Wojciecha w intencji Wojciecha Remera z okazji 18. rocznicy urodzin.

 

  

Poniedziałek  14  IV 2014r.  Wielki Poniedziałek   

 06.30
I.Za + Kingę Kołodziej z prośbą o radość życia wiecznego.
II.Za ++ Józefa Pawlusa, Marię Pawlus, Henryka Pawlusi zmarłych dziadków.
III.Za ++ z rodziny Korzonek i Grabowskich.    
08.00
I.Za + męża, ojca i dziadka Józefa Oleś we wspomnienie 80. rocznicy urodzin.
18.00-Msza święta wspólna za zmarłych.

 

Wtorek  15  IV 2014r.  Wielki Wtorek                                                              06.30                                                                                                                                               I.Za + + syna Stanisława Rusnaka w rocznicę śmierci, męża Stanisława, dwóch synów Tadeusza i Ryszarda Rusnak.  

II.Za + Kingę Kołodziej z prośbą o łaskę życia wiecznego.  
08.00
I.Za + Ritę Biernat w 2. rocznicę śmierci.
18.00
I.Za ++ żonę i matkę Krystynę Wajda, Marię, Józefa Wajda, Marię i Mariana Bednarek, Barbarę Piotrowicz i Piotra Kampa.   
II.Za ++ Krzysztofa i Eugeniusza Wołek oraz Huberta Marschall.
III.Za ++ żonę, matkę i babcię Krystynę Nogal w 4. rocznicę śmierci oraz zmarłych z rodziny Nogal i Mikołaszek. 

 


Środa 16  IV 2014r. Wielka Środa                                                             
06.30
I.Za + ojca Henryka Szolc w 5. rocznicę śmierci, dziadków Jadwigę i Wawrzyńca Szolc z prośbą o łaskę życia wiecznego.
II.Za + Kingę Kołodziej z prośbą o łaskę życia wiecznego.    
08.00
I.Za + Jana Gieser, ofiara od sąsiadów. 
17.30-Nabożeństwo do Matki Boskiej Mikołowskiej.
18.00
I.Za ++ męża i ojca Michała Płaza w 4. rocznicę śmierci oraz Oliwiera Płaza w 4. rocznicę śmierci z prośbą o łaskę życia wiecznego, ofiara od żony, dzieci i rodziny.
II.Za ++ męża i ojca Jerzego Skrabaka w 16. rocznicę śmierci, oraz jego rodziców.
III.Za ++ męża Lucjana Jóźwik w 9. rocznicę śmierci, rodziców Marię i Wacława, Felicję i Kazimierza oraz Jolantę i Zdzisława. 

 


Czwartek  17 IV 2014r.Wielki Czwartek Święte Triduum Paschalne


18.00-Msza święta Wieczerzy Pańskiej
I.Msza święta dziękczynna za dar kapłaństwa w intencji księdza proboszcza Mirosława Godźka.
II.Msza święta dziękczynna za dar kapłaństwa w intencji księdza Jana Klyczki.
III.Msza święta dziękczynna za dar kapłaństwa w intencji księdza Dariusza Grodonia.
IV.Msza święta dziękczynna za dar kapłaństwa w intencji księdza Leszka Czerneckiego.
V.Msza święta dziękczynna za dar kapłaństwa w intencji księdza Sebastiana Kreczmańskiego.
VI.Msza święta dziękczynna za dar kapłaństwa w intencji księdza Wojciecha Iwaneckiego,ofiara od Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
21.00-Czuwanie przy ciemnicy.

 
Piątek  18 IV 2014r.Wielki Piątek Męki Pańskiej

 07.00-Ciemna Jutrznia.
08.00-Droga Krzyżowa.
15.00-Droga Krzyżowa dla dzieci.Koronka do Bożego Miłosierdzia.  
18.00-Liturgia Męki Pańskiej.
21.00-Adoracja przy Bożym Grobie.

 

 
Sobota  19 IV 2014r.Wielka  Sobota 

 07.00-Ciemna Jutrznia.
10.00-Święcenia pokarmów.
11.00-Święcenia pokarmów.
12.00-Święcenia pokarmów.
14.00-Święcenia pokarmów.
15.00-Święcenia pokarmów.
20.00-Wigilia Paschalna
Liturgia Światła, Liturgia Słowa, Liturgia Chrzcielna, Liturgia Eucharystyczna, Procesja Rezurekcyjna  
I.Za Parafian.
II.Za  darczyńców i budowniczych naszej Bazyliki i Starego Kościoła.
III.Dziękując za dar kapłaństwa w intencji księdza Jana Klyczki z okazji 41. rocznicy świeceń kapłańskich.  
IV.O nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego z naszej parafii. 
V.W intencji dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej i młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania oraz ich rodziców i rodzeństwa. 
VI.W intencji Sióstr Boromeuszek oraz o nowe powołania do Zgromadzenia.
VII.W intencji księdza kanonika Alfonsa Janika i wszystkich kapłanów spoczywających na naszym cmentarzu.

 

Niedziela  20 IV 2014r.Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania   Pańskiego  

                                   
05.45-Procesja w radości Zmartwychwstania.


06.00-Za Parafian.


07.30-Za ++ babcie Jadwigę Pustułka, Danielę Sudoł, Jana, Mariana, Krzysztofa, Halinę, Kazimierę i Władysława Pustułka i wszystkich zmarłych z pokrewieństwa.

   
09.00-Do Jezusa Zmartwychwstałego jako dziękczynienie za otrzymane łaski w intencji Edyty Gryt z okazji 78. rocznicy urodzin i Grażyny Gryt w dniu urodzin, prosząc o dalszą opiekę dla całej rodziny.Te Deum.

  
10.00-Z podziękowaniem z wszystkie otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo, opiekę Matki Boskiej Mikołowskiej i wstawiennictwo św. Wojciecha w intencji rodzin Baryś i Groński. /Stary Kościół/.


10.30-Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za wszystkie otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo, opiekę Matki Boskiej Mikołowskiej i Anioła Stróża w intencji Natalii Wita z okazji 10. rocznicy urodzin.

  
12.00-Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za wszystkie otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo, światło Ducha Świętego, opiekę Matki Boskiej Mikołowskiej i św. Wojciecha w intencji Dawida Stasica z okazji 11. rocznicy urodzin.

 
14.00-Msza święta w intencji rocznych dzieci: Kacper Goralczyk, Rafał Sikowski, Filip Lasota, Matylda Botor i Julia Krosny.

 
15.15-Nieszpory Wielkanocne.

 
17.30-Z podziękowaniem za wszystkie otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo, opiekę Matki Boskiej Mikołowskiej i św. Wojciecha w intencji Joanny i Grzegorza Szuster z okazji 5. rocznicy ślubu oraz w intencji syna Mikołaja w 2. rocznicę  urodzin.

  
19.00-Za + Jana Gardyńskiego w 3. rocznicę śmierci, ofiara od żony i córek.