Intencje

 

20 IV – 27 IV 2014r.


Niedziela  20 IV 2014r.Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego

               
05.45-Procesja w radości Zmartwychwstania.


06.00-Za Parafian.


07.30-Za ++ babcie Jadwigę Pustułka, Danielę Sudoł, Jan Sudoł, Jana, Mariana, Krzysztofa, Halinę, Kazimierę i Władysława Pustułka i wszystkich zmarłych z pokrewieństwa.

   
09.00-Do Jezusa Zmartwychwstałego jako dziękczynienie za otrzymane łaski w intencji Edyty Gryt z okazji 78. rocznicy urodzin i Grażyny Gryt w dniu urodzin, prosząc o dalszą opiekę dla całej rodziny.Te Deum.

 
10.00-Z podziękowaniem z wszystkie otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo, opiekę Matki Boskiej Mikołowskiej i wstawiennictwo św. Wojciecha w intencji rodzin Baryś i Groński. /Stary Kościół/.


10.30-Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za wszystkie otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo, opiekę Matki Boskiej Mikołowskiej i Anioła Stróża w intencji Natalii Wita z okazji 10. rocznicy urodzin.

  
12.00-Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za wszystkie otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo, światło Ducha Świętego, opiekę Matki Boskiej Mikołowskiej i wstawiennictwo św. Wojciecha w intencji Dawida Stasica z okazji 11. rocznicy urodzin.

 
14.00-Msza święta w intencji rocznych dzieci: Kacper Goralczyk, Rafał Sikowski, Filip Lasota, Matylda Botor, Julia Krosny, Antoni Rak, Adam Zbigniew Trojnacki.

 
15.15-Nieszpory Wielkanocne.

 
17.30-Z podziękowaniem za wszystkie otrzymane łaski z prośbą  o błogosławieństwo, opiekę Matki Boskiej Mikołowskiej i wstawiennictwo św. Wojciecha w intencji Joanny i Grzegorza Szuster z okazji  5. rocznicy ślubu oraz w intencji syna Mikołaja w 2. rocznicę urodzin.

  
19.00-Za + Jana Gardyńskiego w 3. rocznicę śmierci, ofiara od żony i córek.

 

 
Poniedziałek  21 IV 2014r.Poniedziałek Wielkanocny 

             
06.00-Z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie, opiekę Matki Boskiej Mikołowskiej i wstawiennictwo św. Wojciecha w intencji Emila i Małgorzaty Majdak oraz w intencji rodziców i rodzeństwa.

 
07.30-Jako dziękczynienie za wszystkie otrzymane łaski w intencji Jerzego Sornka z okazji 60 r. urodzin z prośbą o dalszą opiekę nad całą rodziną. Te Deum.


09.00-Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za dar sakramentu małżeństwa  i wszystkie otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie, potrzebne siły, opiekę Matki Boskiej Mikołowskiej i wstawiennictwo św. Wojciecha w intencji Agnieszki i Tadeusza Gwóźdź z okazji 40. rocznicy ślubu.Te Deum.

 
10.00-Z prośbą o błogosławieństwo i potrzebne łaski w intencji rodziny Giemza oraz z prośbą  o zdrowie dla syna Rafała. /Stary Kościół/.

 
10.30-Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za dar sakramentu małżeństwa i wszystkie otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie, opiekę Matki Boskiej Mikołowskiej   i wstawiennictwo św. Wojciecha w intencji Haliny i Wojciecha Borowicz z okazji 40. rocznicy ślubu oraz w intencji dzieci z rodzinami. Te Deum.


12.00-Do Zmartwychwstałego Jezusa z podziękowaniem za dar życia i wszystkie otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie, opiekę Matki Boskiej Mikołowskiej i wstawiennictwo św. Wojciecha w intencji Zyty Moćko z okazji 80. rocznicy urodzin. Te Deum.

 
14.00-Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo, światło Ducha Świętego w rozeznaniu drogi życiowej, opiekę Matki Boskiej Mikołowskiej i wstawiennictwo św. Wojciecha w intencji Jakuba Widera z okazji 18. rocznicy urodzin.

 
17.30-Z podziękowaniem Bogu za dar małżeństwa i 13. rocznicę ślubu Agaty i Mirosława oraz w intencji ich syna Karola z prośbą o błogosławieństwo zdrowie i potrzebne łaski.


19.00-Za + Józefa Woźniak w 30.dzień po śmierci.


 

Wtorek  22  IV 2014r.Wtorek  Wielkanocny                   
06.30
I.Za + + rodziców Martę i Konstantego Polak i ich rodziców z prośbą o spokój duszy i żywot wieczny dla nich.
II.Za + Zofię Kołodziej we wspomnienie urodzin.
III.Za + Kingę Kołodziej z prośbą o łaskę życia wiecznego.  
08.00
I.Msza święta wynagradzająca w intencji Aleksandry.
18.00
I.Za ++ męża Romana Wrotny we wspomnienie 80. rocznicy urodzin, rodziców z obu stron oraz szwagrów Jana Chmiela  i Krzysztofa Kosmala.   
II.Za ++ matkę Janinę Figarską w 10. rocznicę śmierci, brata Andrzeja Figarskiego oraz zmarłych z rodzin Figarskich, Rzeźników i Gajewskich.       
III.Za + Jerzego Muszer w 30. dzień po śmierci, ofiara od żony i dzieci.

 

Środa 23 IV 2014r. Środa Wielkanocna                 
06.30
I.Za + + Mariana Blauta i Gertrudę Brudys.
II.Za ++ Alfreda Kulik i Lidię Rzepka.
III.Za + Kingę Kołodziej z prośbą o łaskę życia wiecznego.   
08.00
I.Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za wszystkie otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo, opiekę Matki Boskiej Mikołowskiej i wstawiennictwo św. Wojciecha i św. Michała Archanioła w intencji męża Grzegorza i całej rodziny.
17.30-Nabożeństwo do Matki Boskiej Mikołowskiej.
18.00
I.Za + ojca Jana Ogorzałka w kolejną rocznicę śmierci oraz wszystkich zmarłych z rodziny Ogorzałek i Obrzut.
II.Za + męża i ojca Stanisława Kupczaka z prośbą o łaskę życia wiecznego.
III.Za ++ rodziców Katarzynę i Józefa Budaniec, teściów Józefa, Jadwigę i Anastazję Kupczak.

 


Czwartek  24 IV 2014r.Czwartek Wielkanocny  
06.30
I.Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za dar życia i wszystkie otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie,opiekę Matki Boskiej Mikołowskiej i wstawiennictwo św. Wojciecha w intencji Krystyny Hielińskiej z okazji 80. rocznicy urodzin oraz w intencji synowej Teresy, wnuków i prawnuków.Te Deum.
08.00
I.Z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie, opiekę Matki Boskiej Mikołowskiej i wstawiennictwo św. Wojciecha w intencji Alojzego Winklera z okazji urodzin.
18.00
I.Za + męża, ojca i dziadka Alojzego Budniaka oraz zmarłych rodziców z obu stron.
II.Za ++ matkę i babcię Helenę Tabaka w 2. rocznicę śmierci oraz męża i ojca Andrzeja Aleksandrowicza w 2. rocznicę śmierci.        
III.Za + Krystiana Krzątała w 1. rocznicę śmierci, ofiara od żony i syna z rodziną oraz Teresę Kiszka w 13. rocznicę śmierci, ofiara od rodziny Krzątałów.
IV.Za + Jerzego Kucia z prośbą o łaskę życia wiecznego.

 

 
Piątek  25 IV 2014r.Piątek Wielkanocny                    
06.30
I.Za + męża Józefa Śliwka w 2. rocznicę śmierci z prośbą o łaskę życia wiecznego oraz zmarłych z rodziny z obu stron.
II.Za + Kingę Kołodziej z prośbą o łaskę życia wiecznego.
08.00
I.Za + księdza kanonika Alfonsa Janika.
16.30-Msza święta szkolna.
I.W podziękowaniu za wszystkie otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo dla Haliny i Wiesława Piotrowskich.       
18.00
I.Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za 53. lat małżeństwa z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie, opiekę Matki Boskiej Mikołowskiej i wstawiennictwo św. Wojciecha w intencji Anny i Józefa Kilan oraz w intencji córek z rodzinami.
II.Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za wszystkie otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo, opiekę Matki Boskiej Mikołowskiej i wstawiennictwo św. Wojciecha w intencji rodziny Wolnik, Frączek i Filipek.

 

 
Sobota  26  IV 2014r.Sobota Wielkanocna
06.30
I.Za + Teresę Freitag i zmarłych z pokrewieństwa.
08.00
I.Za ++ rodziców Zofię i Jana Kasperczyk, zmarłych z rodziny Kasperczyk oraz męża i ojca Jana Janotę.
12.00-Ślub konkordatowy: Ryszard Czylok - Agnieszka Grabias. /Bazylika/.
13.00-Ślub konkordatowy: Marcin Osiak - Sabina Kraczla./Stary Kościół/.
14.00-Ślub konkordatowy: Sławomir Czempa - Edyta Korneluk. /Stary Kościół/.
15.00-Ślub konkordatowy: Paweł Jarek - Dorota Malczyk./Stary Kościół/.
18.00
I.Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za dar sakramentu małżeństwa i wszystkie otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie, opiekę Matki Boskiej Mikołowskiej i wstawiennictwo św. Wojciecha w intencji małżonków  Ireny i Krystiana Szulc z okazji 30. rocznicy ślubu oraz w intencji dzieci. Te Deum.

 

Niedziela  27 IV 2014r.II  Niedziela Wielkanocna Miłosierdzia Bożego Odpust parafialny ku czci św. Wojciecha Kanonizacja bł.Jana Pawła II i bł. Jana XXIII 

 
06.00-Za + Józefa Szlaga w 30. dzień po śmierci, ofiara od rodziny.


07.30-Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za dar sakramentu małżeństwa i wszystkie otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie, opiekę Matki Boskiej Mikołowskiej i wstawiennictwo św. Wojciecha w intencji małżonków  Moniki i Ireneusza Górnioczek z okazji 20. rocznicy ślubu oraz w intencji dzieci. Te Deum.


09.00-Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie, opiekę Matki Boskiej Mikołowskiej i wstawiennictwo św. Wojciecha w intencji Janusza Górnika z okazji 60.rocznicy urodzin. Te Deum.


10.00-Z podziękowaniem z wszystkie otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie, opiekę Matki Boskiej Mikołowskiej i Matki Boskiej Pompejańskiej w intencji Bolesława Zagoła z okazji 77. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny. /Stary Kościół/.


10.30-Intencja wolna.

 
12.30-Suma odpustowa.
I.Za Parafian.
II.W 15. rocznicę powstania Powiatu Mikołowskiego.


14.00-Msza święta chrzcielna: Maja Magdalena Kobiela, Aleksandra Ewa Brudnowska, Paulina Nikola Sobuś, Wojciech Stępień,  Amelia - Vaness Anna Kurowska, Piotr Krzysztof Skwierawski, Radosław Wojciech Goliasz, Maria Teresa Margowska.

 
15.15-Nieszpory odpustowe.


17.30-Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za dar sakramentu małżeństwa i wszystkie otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie, opiekę Matki Boskiej Mikołowskiej i wstawiennictwo św. Wojciecha w intencji małżonków Janiny i Stefana Stolarskich z okazji 42. rocznicy ślubu.

     
19.00-Za + brata księdza Tadeusza Łomnickiego we wspomnienie urodzin.