Intencje

 

21 IX – 28 IX 2014r.

 
Niedziela  21 IX 2014r. XXV. Niedziela Zwykła Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu


06.00-Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za wszystkie otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie, opiekę Matki Bożej Mikołowskiej i wstawiennictwo św. Wojciecha w intencji Henryka Bochnackiego z okazji urodzin.


07.30-Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za dar sakramentu  małżeństwa i wszystkie otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie, potrzebne siły, opiekę Matki Bożej Mikołowskiej i wstawiennictwo św. Wojciecha w intencji  Katarzyny i Grzegorza Bielas z okazji 30.rocznicy ślubu oraz w intencji dzieci z rodzinami. Te Deum.


09.00-Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za wszystkie otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie, opiekę Matki Bożej Mikołowskiej i wstawiennictwo św. Wojciecha w intencji  Genowefy Mroczkowskiej z okazji 60.rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny. Te Deum.

    
10.00-Za + Marię Wojtaszewską we wspomnienie urodzin z prośbą o łaskę zbawienia./Stary Kościół/.

     
10.30-Przez pośrednictwo Matki Bożej Mikołowskiej i św. Katarzyny   ze Sieny dziękując za wszelkie dobro z prośbą o błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i zdrowie dla Kasi Wyspiańskiej z okazji 4.rocznicy urodzin.

 
12.00-Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za dar sakramentu  małżeństwa i wszystkie otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie, potrzebne siły, opiekę Matki Bożej Mikołowskiej i wstawiennictwo św. Wojciecha w intencji  Marianny i Bernarda Urbanek z okazji 50.rocznicy ślubu oraz w intencji całej rodziny. Te Deum.


14.00-Msza święta w intencji rocznych dzieci: Alan Kozyra,Dorota Skiba, Michalina Cisowska, Karol Szejka, Stanisław  Kopiec, Magdalena Szulc, Maria Świtała, Magdalena Szczypta, Kinga Agnieszka Grząba, Adrian Mateusz Szankowski.

 
15.00-Nieszpory niedzielne.


17.30-Za ++ żonę Marię Olejniczak w 14.rocznicę śmierci oraz rodziców z obu stron.


20.00-Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za dar sakramentu  małżeństwa i wszystkie otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie, potrzebne siły, opiekę Matki Bożej Mikołowskiej i wstawiennictwo św. Wojciecha w intencji Sylwii i Marcina Juzoń z okazji 20.rocznicy ślubu oraz w intencji dzieci. Te Deum.

 

 
Poniedziałek  22 IX 2014r.  Dzień powszedni   
06.30   
I.Za + Marzannę Grochowską z prośbą o dar życia wiecznego, ofiara od Katarzyny i Dariusza Kita.
II.Za ++ Anielę Kudzia i zmarłych z rodziny.   
08.00   
I.Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za dar życia i wszystkie otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie,opiekę Matki Bożej Mikołowskiej i wstawiennictwo św. Wojciecha w intencji Łucji i Alfonsa Wojtuszek z okazji 75.rocznicy urodzin oraz w intencji córki Ewy z rodziną. Te Deum.    
18.00-Msza święta wspólna za zmarłych.

 

Wtorek  23 IX 2014r.  Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezb.   
06.30
I.Za + męża i ojca Józefa Kubina w 10.rocznicę śmierci oraz zmarłych z rodziny Kubin i Brejta.  
08.00
I.Za + Anielę Stanisz oraz zmarłych z rodziny.
18.00

I.Za ++ męża Wincentego Kowalskiego we wspomnienie urodzin, jego rodziców i rodzeństwo oraz kuzynkę Mirosławę Knapczyk   w 3.rocznicę śmierci.                                                          II.Za ++ Bronisława Gawędę i Norberta Piwczyk.                                                               III.Za + Józefa Krząkała w 8.rocznicę śmierci.

 

Środa  24 IX 2014r.  Dzień powszedni
06.30
I.Za + Marzannę Grochowską z prośbą o dar życia wiecznego,ofiara od koleżanek i kolegów z Oddziału Niemowlęcego Szpitala Wojewódzkiego w Tychach.    
08.00
I.Za ++ Jerzego Wolnego, żonę Krystynę i rodziców z obu stron.
17.30-Nabożeństwo do Matki Bożej Mikołowskiej.   
18.00
I.Za + Sebastiana Jarczyk.
II.Za + męża i ojca Włodzimierza Żmudę oraz zmarłych rodziców Cecylię i Józefa Ławeckich.    
III.Za ++ rodziców Różę i Alojzego Mrowiec oraz dziadków Martę    i Józefa Kempa.

 

Czwartek  25 IX 2014r.  Wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezb.   
06.30
I.Za ++ męża Stanisława Rusnak w 19.rocznicę śmierci, synów   i rodziców z obu stron.
08.00
I.Za + księdza kanonika Alfonsa Janika.

 
09.00-Msza święta dziękczynna z okazji 80 - lecia Gimnazjum Nr 1 w Mikołowie.  
18.00
I.Z podziękowaniem za odebrane łaski, prosząc o zdrowie,dary Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej Mikołowskiej i wstawiennictwo św. Wojciecha w intencji Laurencji z okazji urodzin oraz w intencji dzieci z rodzinami i całej rodziny.
II.Za ++ Czesława, Daniela, Agnieszkę, rodziców i rodzeństwo z obu stron oraz zmarłych z pokrewieństwa.
III.Za ++ rodziców Jana Krawczyka w 1.rocznicę śmierci oraz  Gertrudę w 60. rocznicę śmierci z prośbą o łaskę życia wiecznego.

 


Piątek  26 IX 2014r.Dzień powszedni   
06.30
I.Za ++ matkę Genowefę Kazik i siostrę Czesławę Fereira we wspomnienie urodzin.
08.00
I.Z prośbą o błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Urszuli i Jerzego Jurczyk.  
16.30-Msza święta szkolna.
I.Za + Kazimierza Kopel w 6.rocznicę śmierci, ofiara od żony,dzieci i wnuków.       
18.00
I.Za ++ Julię, Rozalię i Franciszka Ciwiś.
II.Za ++ Łucjana Bohm w 2.rocznicę śmierci oraz rodziców z obu stron.

 


Sobota  27 IX 2014r.Wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezb.   
06.30
I.Za ++ Emilię i Stanisława Wyrobek, Jadwigę i Michała Krzystolik, Franciszkę, Just, Blandynę i Benedykta Kasperczyk.    
08.00
I.Z + Brunona Korzonek i zmarłych z rodziny.
13.00-Ślub konkordatowy: Adam Podsada - Diana Joanna Krzemianowska. /Stary Kościół/.
14.00-Ślub konkordatowy: Krzysztof  Marcel Kempa – Katarzyna Maria Pazdur./Bazylika/.
15.00-Ślub konkordatowy: Michał Henryk Oczadły - Jolanta Kłodos. /Bazylika/.
18.00
I.Z podziękowaniem za dar życia i sakrament kapłaństwa z prośbą  o Boże błogosławieństwo, światło Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej Mikołowskiej, Matki wszystkich kapłanów oraz wstawiennictwo św. Wojciecha w intencji księdza Leszka  Czerneckiego z okazji urodzin, ofiara od  Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.
II.Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za dar życia i wszystkie otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo,opiekę Matki Bożej Mikołowskiej i wstawiennictwo św. Wojciecha w intencji Urszuli Woźniak z okazji urodzin.

 

    
Niedziela  28 IX 2014r.XVI Niedziela Zwykła

     
06.00-Za ++ Józefa i Jadwigę Gabrielczyk, braci Kamila, Pawła,  Franciszka oraz męża Jana Kosieckiego.

 
07.30-Za Parafian.


09.00-Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za dar życia i wszystkie otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo, dary Dycha Świętego w rozeznaniu dalszej drogi życiowej, opiekę Matki Bożej  Mikołowskiej i wstawiennictwo św. Wojciecha w intencji Michała Mogielskiego z okazji 18.rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.

 
10.00-Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za dar życia i sakrament kapłaństwa z prośbą o błogosławieństwo, światło Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej Mikołowskiej na drodze kapłańskiego  posługiwania w intencji księdza Zenona Zająca z okazji urodzin./Stary Kościół/.

     
10.30-Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za dar sakramentu  małżeństwa i wszystkie otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie, potrzebne siły, opiekę Matki Bożej Mikołowskiej i wstawiennictwo św. Wojciecha w intencji  Bogumiły i Marcina Drozd z okazji 10.rocznicy ślubu oraz w intencji syna Kacpra. Te Deum.


12.00
I.Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za dar sakramentu  małżeństwa i wszystkie otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie, potrzebne siły, opiekę Matki Bożej Mikołowskiej i wstawiennictwo św. Wojciecha w intencji  Teresy i Jana Cyran z okazji 50.rocznicy ślubu oraz  w intencji ich dzieci i całej rodziny. Te Deum.
II.Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za dar życia i wszystkie otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo, dary Ducha Świętego w rozeznaniu dalszej drogi życiowej, opiekę Matki Bożej  Mikołowskiej i wstawiennictwo św. Wojciecha w intencji Mateusza Barteckiego z okazji 18.rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.

 
14.00-Msza święta chrzcielna: Krzysztof Paweł Dziura, Pola Emilia Bazak, Kacper Bartosz Skupny, Nadia Maria Kabut, Piotr Paweł Kołodziej, Liliana Maria Ogłaza, Szymon Fryderyk Charyga.

   
15.00-Nieszpory niedzielne.

 
17.30-Za ++ żonę Helenę Loska w 3. rocznicę śmierci i syna Romana   z prośbą o radość życia wiecznego.

    
20.00-Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za dar sakramentu  małżeństwa i wszystkie otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie, potrzebne siły, opiekę Matki Bożej Mikołowskiej i wstawiennictwo św. Wojciecha w intencji Elżbiety i Janusza Kurasz z okazji 25.rocznicy ślubu oraz w intencji córek i całej rodziny. Te Deum.