Ogłoszenia

 

14.września 2014r.

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego  


Wysławiamy dzisiaj triumf Krzyża - zwycięski znak Chrystusa, na którym dokonało się dzieło naszego zbawienia. Krzyż jest także znakiem naszej wiary, znakiem naszego zjednoczenia z Chrystusem umarłym i zmartwychwstałym.Jest znakiem nadziei i zwycięstwa. Zgromadzeni na tej eucharystycznej ofierze,w której ponawia się tajemnica krzyża, dziękujmy Chrystusowi za Jego śmierć na krzyżu, przez którą dzisiaj także obdarza nas życiem i umacnia w wiernym wyznawaniu wiary.

 



Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
1.Dzisiaj o godz. 12.00 w naszej bazylice zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna za tegoroczne plony oraz w intencji rolników i ich rodzin.
2.Od dzisiejszej niedzieli do 20.września będziemy przeżywać IV Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego pod hasłem „Wychowywać do prawdy”.
3.Zapraszamy na nieszpory niedzielne na godz.15.00.
4.Dzisiaj swoje urodziny obchodzi ksiądz prefekt Sebastian Kreczmański, życzymy księdzu Sebastianowi błogosławieństwa Bożego, światła Ducha Świętego i opieki Matki Bożej Mikołowskiej na drodze kapłańskiego posługiwania. Msza święta w intencji księdza solenizanta zostanie odprawiona o godz. 17.30.
5.W poniedziałek 15. września we wspomnienie NMP Bolesnej przypada 2.rocznica poświecenia w naszej bazylice kaplicy Matki Bożej  Bolesnej. Po każdej Mszy świętej zapraszamy do kaplicy na indywidualną modlitwę.    
6.Wyjątkowo od 15 - 30 września br. dyżur w stałym konfesjonale będzie  tylko w poniedziałki i piątki w godz. od 09.00 do 12.00.
7.Nabożeństwo do Matki Bożej Mikołowskiej w środę  o godz. 17.30. Prośby i dziękczynienie można składać w kancelarii parafialnej lub bezpośrednio przed nabożeństwem w zakrystii.
8.Msza święta szkolna w piątek o godz. 16.30, spowiedź dla dzieci od godz. 16.10.
9.Zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej na spotkanie do Starego Kościoła w piątek 19.września na godz. 17.00, a dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej na godz.17.00 do bazyliki.        
10.W dniach 20.09 - 21.09. 2014r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ludźmierza i Sanktuariów Podhala. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, koszt 80zł., zapisy w kancelarii parafialnej. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.  
11.W przyszłą niedzielę, 21.września o godz. 18.30 odbędzie się pierwsze w tym roku formacyjnym spotkanie dotyczące organizacji Światowych Dni Młodzieży. Wszystkie osoby, które chciałyby się zaangażować w to dzieło zapraszamy do auli św. Piusa X.
12.Zachęcamy również do nabycia płyt wspierających akcję „Bilet dla Brata”. Do nabycia są dwa filmy: „Cyrenejczycy” - świadectwo młodzieży, która uczestniczyła w Światowych Dniach Młodzieży w Sydney w 2008,w cenie 15 zł. oraz „Wszystko o człowieku” - opowieść o poszukiwaniu prawdy o celu i sensie życia w cenie 45 zł.
13.W przyszłą niedzielę w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi.  
14.Kolekta przeszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
15.Zapraszamy narzeczonych na nauki przedmałżeńskie, które odbędą się 24.września o godz. 18.00 domu katechetycznym przy ul. Okrzei 14A.
16.Wszystkich pielgrzymów Mikołowskiej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę, zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe. Odbędzie się ona w niedzielę 28.09.2014r w auli św. Piusa X o godzinie 19.00.Osoby chętne  przygotowania tego spotkania proszone są o kontakt z ks. Wojciechem Iwaneckim.
17.Zapraszamy na spotkania z cyklu 10 przykazań. Jest to propozycja systematycznego pogłębiania wiary dla wszystkich parafian poprzez spotkanie w małej grupie, konferencję i wspólną modlitwę. Pierwsze spotkanie, w czasie którego będą podane pozostałe informacje, odbędzie się w sobotę 27.09.2014r w auli św. Piusa X.
18.Ze względu na prośbę parafian zostały przygotowane nowe miejsca grobowe na naszym cmentarzu, przy wejściu głównym, po lewej stronie cmentarza. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z kancelarią parafialną.
19.Dzisiaj po każdej Mszy świętej można nabyć różańce misyjne wykonane w Ziemi Świętej przez chrześcijan. Ofiara ze sprzedaży zostanie przeznaczona na pomoc dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Różańce zostały poświęcone w Ziemi Świętej.  
20.Polecamy nasz parafialny miesięcznik Adalbertus, Gościa Niedzielnego.