Ogłoszenia

20. kwietnia  2014r.

Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego


                                          
Świadkowie pustego grobu nie potrafią  milczeć wobec cudu zmartwychwstania. Dzielą się z nami wielkanocną radością,która umacnia naszą wiarę.
Warto byśmy sami zachwycili się pustym grobem Jezusa.Żeby tak się stało, trzeba Go „ujrzeć i uwierzyć”.


1.Zapraszamy na Nieszpory Wielkanocne, dzisiaj o godz. 15.15, które kończą Święte Triduum Paschalne.
2.W drugi dzień Świat Wielkanocnych prządek Mszy świętych w naszej Bazylice i Starym Kościele jak w każdą niedzielę. Kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i Katolicki Uniwersytet Lubelski.
3.Przez najbliższy tydzień od Wtorku Wielkanocnego do Soboty Wielkanocnej nie będzie dyżuru w stałym konfesjonale.      
4.Nabożeństwo do Matki Boskiej Mikołowskiej w Środę Wielkanocną o godz. 17.30. Prośby i dziękczynienia można składać w kancelarii parafialnej lub bezpośrednio przed nabożeństwem w zakrystii.
5.W najbliższą sobotę  26. kwietnia  o godz. 10.00 w parafii NMP Matki Zbawiciela w Mikołowie, odbędzie się Konwent Wielkanocny dla kapłanów dekanatu mikołowskiego. Polecamy wszystkich kapłanów pamięci modlitewnej parafian i zapraszamy do udziału we wspólnej Eucharystii.
6.Zapraszamy na czuwanie modlitewne przed kanonizacją bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII  w sobotę 26. kwietnia od 19.30 do 22.00.
7.Okazja do spowiedzi przed odpustem parafialnym w sobotę 26. kwietnia od 16.00 do 18.00.
8.Za tydzień w niedzielę 27. kwietnia w naszej parafii będziemy obchodzić  odpust ku czci św. Wojciecha. Zapraszamy na uroczystą sumę odpustową o godz. 12.30 i nieszpory odpustowe o godz. 15.15. Kazanie odpustowe wygłosi ksiądz Roman Chromy - Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Metropolitalnej w Katowicach.
9.Przyszłą niedzielę obchodzimy jako Święto Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia, będziemy również świętować kanonizację bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXII.
10.Do Niedzieli Miłosierdzia Bożego (Białej) włącznie ustaje wieczna adoracja Najświętszego Sakramentu. 
11.Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Caritas archidiecezji.
12.Informujemy, że  drugą ratę na pielgrzymkę do Fatimy w kwocie 1000 zł.  będzie można wpłacić w Środę Wielkanocną 23. kwietnia br.po Mszy świętej wieczornej.      
13.Zachęcamy do lektury Adalbertusa, Gościa Niedzielnego.


 Wszystkim naszym Parafianom i Gościom
życzymy radości i pokoju serca.
 Niech Zmartwychwstały Chrystus,
który niesie odrodzenie, da nam siłę,
abyśmy z wiarą, nadzieją i miłością
podążali za Nim.