Ogłoszenia

27 lipca 2014r.
XVII Niedziela Zwykła

Szukając umocnienia w wierze przychodzimy na Eucharystię, aby Panu Bogu oddać niepokoje naszego życia. Miejmy odwagę, aby podobnie jak król Salomon poprosić o umiejętność rozróżniania dobra i zła.  


 


1.Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 15.00.
2.Z racji przypadającego w ubiegły piątek wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, dzisiaj po Mszach świętych o godz. 12.00 i 14.00 udzielimy błogosławieństwa kierowcom i poświęcimy samochody oraz inne pojazdy mechaniczne.
3.Nabożeństwo do Matki Boskiej Mikołowskiej w środę o godz. 17.30. Prośby i dziękczynienie można składać w kancelarii parafialnej lub bezpośrednio przed nabożeństwem w zakrystii.
4.W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Niektóre intencje mszalne:
•w środę o godz. 08.00 - w intencji emerytów, rencistów, chorych i starszych parafian,   
•w czwartek o godz. 08.00 - o dobre, liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego oraz o uświęcenie duchowieństwa,  
•w piątek o godz. 08.00 - do Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji czcicieli, szczególnie tych, którzy adorują Najświętszy Sakrament w naszej bazylice. Zapraszamy na nabożeństwo do NSPJ po Mszy świętej o godz. 08.00 i przed Mszą świętą wieczorną o godz. 17.30,
•w sobotę o godz. 08.00 -  w intencji członków Żywego Różańca.Po Mszy świętej spotkanie w auli św. Piusa X.
5.W piątek rozpoczynamy miesiąc sierpień w którym szczególnie modlimy się o trzeźwość narodu. Zachęcamy wiernych do abstynencji.
6.W sobotę  02. sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą zyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią modlitwę „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.  
7.W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić odpust ku czci Matki Boskiej Śnieżnej. Uroczysta suma odpustowa w Starym Kościele o godz. 10.30. W tym dniu nie będzie Mszy świętej o godz. 10.00 w Starym Kościele, jak również Mszy świętej o godz. 10.30 w bazylice. Zapraszamy na uroczyste  Nieszpory Maryjne do Starego Kościoła na godz. 15.00.
8.Zapraszamy wszystkich parafian po każdej Mszy świętej w niedzielę 03. sierpnia do Stary Kościół  na indywidualną modlitwę przed obrazem Matki Boskiej. W dniu odpustu Stary Kościół będzie otwarty w godz. od 06.45 do godz. 19.00.
9.Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
10.Zachęcamy do lektury Adalbertusa, Gościa Niedzielnego.
11.Wszystkim udającym się na wakacyjny wypoczynek życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Boskiej Mikołowskiej i św. Wojciecha.