Ogłoszenia

XXX Niedziela Zwykła
26.października 2014r.

Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o największym przykazaniu,jakim jest przykazanie miłości. Wezwanie do kochania Boga, bliźniego i siebie samego nie jest czymś abstrakcyjnym, ale odnosi się do naszego codziennego życia.
Kochać to pragnąć dobra dla drugiej osoby.
Prosimy Boga, aby nauczył nas kochać i uwrażliwiał nas na potrzeby innych.

   
 Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Misji. 


 

 

1.Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godz. 15.00, natomiast w tygodniu o godz. 17.15. W piątek kończy się miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli na różańcu.
2.Nabożeństwo do Matki Bożej Mikołowskiej w środę o godz. 17.15 w ramach nabożeństwa różańcowego. Prośby i dziękczynienie można składać w kancelarii parafialnej lub bezpośrednio przed nabożeństwem w zakrystii.
3.Zakończyliśmy remont organów w naszej bazylice. W najbliższą środę po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na koncert organowy i prezentację wykonanych prac przy naszym bardzo cennym instrumencie.  
4.Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych prosimy wszystkich o uporządkowanie grobów swoich bliskich.
5.Msza święta szkolna w piątek o godz. 16.30, spowiedź dla dzieci od godz. 16.10.  
6.W piątek Msza święta wieczorna z formularza Uroczystości Wszystkich Świętych.   
7.W sobotę 01.listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte jak w każdą niedzielę. Nabożeństwo za zmarłych z procesją na cmentarz rozpocznie się w bazylice o godz. 15.00, natomiast różaniec i modlitwa za zmarłych o godz. 17.00.
8.Zapraszamy dzieci w Uroczystość Wszystkich Świętych - 01.listopada  do udziału we Mszy świętej o godz. 10.30. Prosimy, aby wszystkie dzieci przebrały się za świętych lub błogosławionych.   
9.01.listopada w kancelarii parafialnej i przed bramą cmentarną będzie można złożyć wypominki za zmarłych.  
10.Tradycyjne w Uroczystość Wszystkich Świętych Oaza i Duszpasterstwo Akademickie  zapraszają wszystkich Parafian i Gości, szczególnie młodzież na wspólną modlitwę różańcową za zmarłych przy kaplicy cmentarnej, początek o godz. 20.00.
11.Od 01 do 08 listopada zapraszamy na różaniec za zmarłych na godz. 17.30, natomiast modlitwa za zmarłych zalecanych przed każdą Mszą świętą.
12.Od 01do 08.listopada można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące pod zwykłymi warunkami, nawiedzając bazylikę i cmentarz.
13.W niedzielę 02.listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Przed bramą cmentarną będzie można złożyć wypominki za zmarłych.      
14.W dniach 1 i 2 listopada nie odbywa się Wieczna Adoracja Najświętszego Sakramentu.
15.Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.             
16.Za tydzień ukaże się nowy numer Adalbertusa, a w nim plan kolęd.
17.Polecamy Gościa Niedzielnego.