Ogłoszenia

20 lipca 2014r.
16. Niedziela Zwykła


Pan Bóg, choć wszechmocny i pełen potęgi, jest dobry i łaskawy dla nas.Cierpliwie pozwala nam wzrastać, pielęgnuje to, co zasiał.Do nas należy dbanie o wierność Bogu i Jego przykazaniom, o Królestwo Boże,które jest pomiędzy nami. Przyjdzie bowiem czas sądu, o którym wspomina dzisiejsza Ewangelia, kiedy dobre ziarno zostanie oddzielone od chwastów.
Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii1.Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 15.00.
2.Od dzisiaj do przyszłej niedzieli obchodzimy XV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, pod hasłem: „Niesiemy Chrystusa na krańce świata”.  
3.Również dzisiaj po każdej Mszy świętej przed naszymi kościołami Zespół Charytatywny zbierze ofiarę na misyjne środki transportu w ramach ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez MIVA Polska pod hasłem: podaruj 1 grosz za 1 kilometr jazdy bez wypadku.  
4.We wtorek 22.lipca o godz. 10.30 w Starym Kościele Siostra Maria Aniela Syrek ze Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza złoży śluby wieczyste. Dziękując Bogu za dar życia i powołania polecamy Siostrę Marię Anielę modlitwie parafian.       
5.Nabożeństwo do Matki Boskiej Mikołowskiej w środę o godz. 17.30. Prośby i dziękczynienia można składać w kancelarii parafialnej lub przed nabożeństwem w zakrystii.
6.W piątek 25. lipca obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Msza święta o godz. 08.00 zostanie odprawiona w intencji śp. księdza kanonika Alfonsa Janika w 3. rocznicę śmierci. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za wieloletniego proboszcza parafii św. Wojciecha. Po Mszy świętej modlitwa przy kaplicy cmentarnej za zmarłych kapłanów spoczywających na naszym cmentarzu.
7.Z racji przypadającego w piątek  25. lipca wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, w najbliższą niedzielę 27.lipca udzielimy błogosławieństwa kierowcom i poświecimy po Mszach świętych  o godz. 12.00 i 14.00 samochody oraz inne pojazdy mechaniczne.
8.W sobotę przypada wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. W tym dniu obchodzimy 4.rocznicę ustanowienia w naszej bazylice całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej o godz. 08.00 i 18.00 w kaplicy Najświętszego Sakramentu odprawimy nabożeństwo eucharystyczne.      
9.Odpust ku czci Matki Boskiej Śnieżnej odbędzie się 03.sierpnia br. Suma odpustowa w Starym Kościele o godz. 10.30.
10.Pragniemy poinformować parafian, iż w ramach prac prowadzonych w organach bazyliki wykonana została renowacja wyciągów registrowych, obecnie przeprowadzany jest remont klawiatury głównej.
11.W przypadku braku zainteresowania ze strony osób odpowiedzialnych za miejsca grobowe na naszym cmentarzu, groby opuszczone i zaniedbane,  przechodzą na rzecz parafii do ponownego pochówku.  
12.Zachęcamy do lektury Adalbertusa, Gościa Niedzielnego.
13.Wszystkim udającym się na wakacyjny wypoczynek życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Boskiej Mikołowskiej i św. Wojciecha.