Ogłoszenia

19.października 2014r.    
XXIX Niedziela ZwykłaPrzeżywamy dzisiaj Dzień Misyjny. Pan Bóg posyła nie tylko misjonarzy,aby głosili Ewangelię w rożnych krajach świata,ale powołuje również każdego z nas do dawania świadectwa w naszych środowiskach o żyjącym Bogu.
Prośmy o Ducha Świętego, abyśmy z mocą i radością mówili innym o miłości Boga.
Pamiętajmy w modlitwie także o tych, do których nie dotarła jeszcze Dobra Nowina.
Kolekta dzisiejsza  przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii             


 

 

1.Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o misjach i misjonarzach. Na środku bazyliki i Starego Kościoła zostały wystawione skarbony do których można składać ofiarę na misje.  
2.W przedsionku bazyliki można zaopatrzyć się w płytę DVD-spacer multimedialny po Starym Kościele.     
3.Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz.15.00.
4.Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu o godz. 17.15, a w niedzielę o godz. 15.00.
5.We wtorek 21.października po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie animatorów grup kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie odbędzie się na probostwie.
6.W środę 22.października wspominamy św. Jana Pawła II, papieża.
7.Nabożeństwo do Matki Bożej Mikołowskiej w środę o godz. 17.15 w ramach nabożeństwa różańcowego. Prośby i dziękczynienie można składać w kancelarii parafialnej lub bezpośrednio przed nabożeństwem w zakrystii.
8.W środę po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na katechezę dla dorosłych do auli św. Piusa X. Temat katechezy: „Czy eutanazja, to godna śmierć?”
9.W najbliższy czwartek 23.października na probostwie odbędzie się spotkanie członków parafialnego Zespołu Synodalnego. Początek spotkania o godz. 19.00.    
10.Msza święta szkolna w piątek o godz. 16.30, spowiedź dla dzieci od godz. 16.10.  
11.W piątek 24.października br. w godz. od 17.30 do 18.30 zapraszamy dzieci w wieku od 5-13 lat do biblioteki parafialnej na zajęcia plastyczno - czytelnicze pt. „Anioły są wśród nas…”.   
12.Zapraszamy w sobotę 25.października na godz. 19.00 do auli św. Piusa X na konferencję poświęconą drugiemu przykazaniu „Nie będziesz brał imienia Pana, Boga swego nadaremno”, w ramach cyklu 10 przykazań, którą wygłosi ks. Wojciech Samuel.Osoby, które chciałyby dołączyć do spotkań w grupach zapraszamy do auli na 18.00.
13.Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. W kancelarii parafialnej można składać wypominki za zmarłych.     
14.Polecamy Adalbertusa i Gościa Niedzielnego.