Ogłoszenia

XXII Niedziela Zwykła


 

„Jeśli kto chce pójść za Mną”, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje” - Pan Jezus kieruje do nas dzisiaj te słowa. Mogą się one wydawać niełatwe, ponieważ trudno nam cokolwiek tracić. Módlmy się podczas tej Mszy świętej, aby naśladowanie Chrystusa przez każdego z nas było autentyczne i wytrwałe oraz niepozbawione nadziei.1.Zapraszamy na nieszpory niedzielne na godz. 15.00.
2.Dzisiaj po każdej Mszy świętej przed naszymi kościołami Zespół Charytatywny przeprowadzi zbiórkę z przeznaczeniem na stypendia św. Wojciecha oraz pomoc dla dzieci i młodzieży z naszej parafii.   
3.Dzisiaj o godz. 15.30 w Starym Kościele odbędzie się Koncert Sakralny w wykonaniu Chóru Mieszanego Harmonia z Mikołowa.   
4.Zachęcamy do lektury nowego numeru Adalbertusa, a w nim polecamy wiele ciekawych artykułów i zdjęć z życia naszej wspólnoty parafialnej.
5.Od poniedziałku 01.września wznawiamy odprawienie Mszy świętej w tygodniu o godz. 06.30.  
6.W poniedziałek 01.września na godz. 08.00 zapraszamy dzieci i młodzież, zwłaszcza uczniów klas I wraz z rodzicami na Mszę świętą inaugurującą Nowy Rok Szkolny 2014/2015. Po Mszy świętej nastąpi błogosławieństwo tornistrów.      
7.Przypominamy, że w naszej bazylice istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania codziennie w wyznaczonych godzinach. Szczegółowy plan spowiedzi wywieszony jest w gablocie.              
8.Nabożeństwo do Matki Bożej Mikołowskiej w środę  o godz. 17.30. Prośby i dziękczynienie można składać w kancelarii parafialnej lub bezpośrednio przed nabożeństwem w zakrystii.
9.W najbliższą środę  03.września o godz. 18.00 Msza święta inaugurująca nowy rok formacyjny w grupach formacyjnych.Lista wszystkich grup formacyjnych wraz z terminami spotkań i opiekunami  wywieszona jest w gablocie.  
10.Zapraszamy na Mszę świętą urodzinową w intencji ks. Dariusza Grodonia  w czwartek 04.września na godz.18.00.  
11.W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Niektóre intencje mszalne:
•w środę o godz. 08.00 - w intencji emerytów, rencistów, chorych i starszych parafian,
•w czwartek o godz. 08.00 - o dobre, liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego oraz o uświęcenie duchowieństwa,  
•w piątek o godz. 08.00 - do Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji czcicieli, szczególnie tych, którzy adorują Najświętszy Sakrament w naszej bazylice,
•w sobota o godz. 08.00 - Msza święta w intencji członków Żywego Różańca, a po Mszy świętej spotkanie w auli św. Piusa X.
12.Msza święta szkolna w piątek o godz. 16.30, spowiedź dla dzieci od godz. 15.45, natomiast Msza święta młodzieżowa o godz. 19.00, okazja do sakramentu pokuty i pojednania od godz. 18.30.Zachęcamy od miesiąca września do uczestnictwa w dziewięciu pierwszych piątkach miesiąca.   
13.W najbliższą sobotę 06.września będziemy przeżywać Dzień modlitw o uświecenie duchowieństwa. W tym dniu kapłani naszej archidiecezji  udają się do Archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach na wspólną modlitwę.
14.W przyszłą niedzielę 07.września o godz. 14.00 w Archikatedrze Chrystusa Króla odbędzie się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło - Życie. Początek o godz. 14.00.    
15.Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.
16.W poniedziałek 08.września br. o godz. 16.30 w domu katechetycznym przy ul. Okrzei odbędzie się spotkanie rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do Wczesnej Komunii świętej.
17.Ze względu na duże zainteresowanie parafian miejscami grobowymi na naszym cmentarzu, groby zaniedbane i opuszczane są przygotowywane i przekazywane do bieżącego pochówku. Osoby odpowiedzialne za miejsca grobowe, które do tej pory nie potwierdziły dalszej kontynuacji i chęci zatrzymania miejsca, a upłynęło 20 lat od ostatniego pochówku proszone są o kontakt z kancelarią parafialną. Kolejno zostaną sprawdzone i przekazane miejsca grobowe w Sektorze IVA i IVB po prawej stronie cmentarza oraz IA i I B po lewej stronie cmentarza.    
18.Polecamy Gościa Niedzielnego.