Ogłoszenia

28 września 2014
XXVI Niedziela Zwykła


Kościół wypełniając wolę Bożą wzywa do nawrócenia i napełnienia nadzieją, że Bóg troszczy się o ludzi, kocha każdego, wszystkich pragnie obdarzyć łaską zbawienia. Niech więc nasz udział w niedzielnej Eucharystii będzie wyrazem naszego oczekiwania i pełnym wiary wypełnianiemwoli Bożej, by otrzymać przebaczenie, nadzieję i obietnicę zbawienia. 

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach    


1.Serdecznie zapraszamy na nieszpory niedzielne na godz.15.00.
2.Dzisiaj o godz. 19.00 w auli św. Piusa X odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe pielgrzymów II Mikołowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
3.Ukazał się nowy numer Adalbertusa, zachęcamy do lektury.W najnowszym numerze między innymi wywiad z Siostrą Sarą - misjonarką, zdjęcia i relacje z pielgrzymek.  
4.W środę rozpoczynamy miesiąc październik. Zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwa różańcowe w tygodniu na godz. 17.15,a w niedzielę na godz. 15.00, zachęcamy do udziału w nabożeństwach i przypominamy wiernym o możliwości zyskania odpustu zupełnego przez wypełnienie tej pobożnej praktyki.
5.Nabożeństwo do Matki Bożej Mikołowskiej w środę o godz. 17.15 w ramach nabożeństwa różańcowego. Prośby i dziękczynienie można składać w kancelarii parafialnej lub bezpośrednio przed nabożeństwem w zakrystii.
6.Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim rodzinom i osobom indywidualnym, które złożyły dar duchowy i materialny na korony do Matki Bożej Mikołowskiej.  
7.W najbliższą środę o godz. 19.00 w auli św. Piusa X odbędzie się spotkanie wspomnieniowe pielgrzymów z Lourdes i Fatimy. Prosimy o przyniesienie zdjęć.   
8.W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Niektóre intencje mszalne:
•w środę o godz. 08.00 - w intencji emerytów, rencistów, chorych i starszych parafian,
•w czwartek o godz. 08.00 - o dobre, liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego oraz o uświęcenie duchowieństwa,  
•w piątek o godz. 08.00 - do Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji czcicieli, szczególnie tych, którzy adorują Najświętszy Sakrament w naszej bazylice. Po Mszy świętej zapraszamy na nabożeństwo do NSPJ.
•w sobota o godz. 08.00 - Msza święta w intencji członków Żywego Różańca,a po Mszy świętej spotkanie w auli św. Piusa X.
9.Msza święta szkolna w piątek o godz. 16.30, spowiedź dla dzieci od godz. 15.45, natomiast Msza święta młodzieżowa o godz. 19.00, okazja do sakramentu pokuty i pojednania od godz. 18.30.                              
10.Od przyszłej niedzieli 05.października wznawiamy odprawianie Mszy świętej niedzielnej w naszej bazylice o godz. 19.00, natomiast nie będzie Mszy świętej o godz. 20.00.
11.Przypominamy, że biblioteka parafialna mieści się w domu katechetycznym przy ul. Okrzei 14A i czynna jest w każdy piątek w godzinach od 17.00 do 19.00.
12.W dniach  16 i 17 października br. w katowickim Spodku z okazji obchodów XIV Dnia Papieskiego twórcy ubiegłorocznego spektaklu „Franciszek-wezwanie z Asyżu” wystawią megawidowisko  „Exodus”. Jest to współczesna interpretacja starotestamentalnej Księgi Wyjścia z udziałem 400 wykonawców. Bilety do nabycia w kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy.    
13.Polecamy Gościa Niedzielnego