Widok na żywo z Bazyliki26 sierpnia 2018 r.

Opublikowano: 25 sierpnia 2018

Uroczystość NMP Częstochowskiej

Obchodzimy dziś uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Maryja niezmiennie wskazuje na Jezusa, o czym również usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Zaprośmy ją do naszej codzienności, gdzie wśród wielu problemów i licznych spraw, zdarza nam się zapominać o tym, co najważniejsze. Ona pomoże zachować właściwy kierunek w naszym życiu, pokazując nam Boga.


 1. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej przed naszymi kościołami zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę z przeznaczeniem na stypendia św. Wojciecha oraz pomoc dla dzieci i młodzieży z naszej parafii.
 2. Dzisiaj po Mszach Świętych w przedsionku bazyliki można nabyć różańce z wizerunkiem ukoronowanej Matki Bożej Mikołowskiej Matki Miłosierdzia.
 3. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 15.00.
 4. W środę o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Mikołowskiej Matki Miłosierdzia. Po nabożeństwie zostanie odprawiona Msza Święta w intencji rodzin, które w minionym tygodniu przyjęły obraz Matki Bożej Mikołowskiej.
 5. W piątek 31 sierpnia br. o godz. 17.00 na probostwie odbędzie się spotkanie katechetów przed rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym i katechetycznym 2018/2019.
 6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca, o godz. 8.00 zapraszamy na Mszę Świętą wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy Świata oraz w intencji członków Żywego Różańca. Po Mszy Świętej medytacja fatimska, różaniec i adoracja.
 7. W najbliższą sobotę przypada dzień modlitw o uświęcenie duchowieństwa.
 8. W niedzielę 2 września br. w katowickiej archikatedrze odbędzie się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie.
 9. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.
 10.  W poniedziałek 3 września br. o godz. 8.00 zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, zwłaszcza uczniów klas I wraz z rodzicami na Mszę Świętą inaugurującą nowy rok szkolnym i katechetyczny 2018/2019. Po Mszy Świętej nastąpi błogosławieństwo tornistrów.
 11. W poniedziałek 3 września br. o godz. 17.00 w auli św. Piusa X obędzie się spotkanie uczestników pielgrzymki do Lourdes.
 12. W poniedziałek 3 września br. o godz. 19.00 w auli św. Piusa X odbędzie się spotkanie uczestników VI Mikołowskiej Dziękczynnej Pielgrzymki do Częstochowy. Spotkanie rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 18.00.
 13. W środę 5 września br. o godz. 17.00 w domu katechetycznym przy ul. Okrzei 14A obędzie się katecheza dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii świętej.
 14. W czwartek 6 września br. na Mszy Świętej o godz. 18.00 pożegnamy ks. Leszka Flisa, ks. Macieja Kusia i ks. Sławomira Tyburskiego. Dziękujemy za posługę duszpasterską w naszej parafii, głoszone Słowo Boże i udzielone sakramenty święte. Życzymy błogosławieństwa Bożego oraz światła Ducha Świętego w dalszej posłudze kapłańskiej.
 15. Z dniem 30 sierpnia br. w naszej parafii posługę duszpasterską rozpoczną: ks. Marek Leszczyna, ks. Marek Skrzydlewski i ks. neoprezbiter Artur Sroga. Życzymy im wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej Mikołowskiej i św. Wojciecha. Msza Święta w intencji, kapłanów, którzy rozpoczną posługę w naszej parafii zostanie odprawiona 6 września o godz. 18.00.
 16. Zapraszamy na Mszę Świętą inaugurującą nowy rok formacyjny wraz z rozesłaniem wszystkich grup parafialnych 7 września br. o godz. 18.00.
 17. W środę 12 września br. o godz. 12.00 w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach ks. dr Grzegorz Olszowski przyjmie święcenia biskupie z rąk Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca. Zachęcamy parafian do uczestnictwa w tej uroczystości i wspólnej modlitwy. Nasza parafia organizuje wyjazd do katowickiej archikatedry. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 18. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej oraz odwiedzania naszej strony internetowej.

Dumnie wspierane przez WordPressa | projekt i realizacja zatorski.eu - Strony internetowe dla Biznesu