Intencje mszalne
bazylikamikolow.pl

SOBOTA – 27 maja 2023r.


6.30 Dziękczynna, z prośba o zdrowie, Boże błog. i potrzebne łaski oraz opiekę MBM dla Kseni GRZESICA z okazji 85 r. urodzin. (Te Deum)

8.00 Przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Filipa Nereusza, z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla członków Róży Różańcowej nr 34 i ich najbliższych oraz za ++ z tej Róży.

10.00 I Komunia św. SP10

12.00 I Komunia św. SP10

15.00 Do Op. Bożej z podzięk. za dar życia i wszystkie otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo, miłość w małżeństwie i rodzinie oraz opiekę MBM dla Anny i Adama PROKOPOWICZ z ok. 20 r. ślubu i 50 r. urodzin Adama i w intencji dzieci. (Te Deum) (SK)

18.00 Za + Stanisławę PIECZUL w 2 r. śmierci i we wsp. urodzin, + Włodzimierza PIECZUL w 13 r. śmierci oraz ++ rodziców i rodzeństwo z obu stron, z prośbą o życie wieczne.UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 28 maja 2023r.

06.00 Za + Józefa o dar nieba.

07.30 ZA PARAFIAN.

09.00 Za + Krystiana ŁOSKOT, od rodziny KAZEK.

10.00 Za + mamę Ilonę JURKA z okazji Dnia Matki.

10.30 Dziękczynna, z prośbą o Boże błog. i potrzebne łaski oraz opiekę MBM dla Mateusza ZWONIK z ok. 25 r. urodzin i w intencji całej rodziny.
Po Mszy św. Chrzest Maja RYŚ

12.00  
I Do Bożej Op., z podzięk. za dar życia, z prośbą o zdrowie, Boże błog., łaskę żywej wiary i opiekę Anioła Stróża dla Franciszka CZERNIK z okazji 1 r. urodzin oraz w intencji rodziców, chrzestnych i całej rodziny.
II Jako podzięk. za dar życia i powołania, z prośbą o błog. Boże dla sióstr: Siostry S. Klotyldy, S. Haliny, S. Bogusławy, S. Edyty, S. Maksymiliany, S. Stanisławy, S. Antoniny i S. Marceliny, z okazji srebrnego, złotego i diamentowego jubileuszu profesji zakonnej.

14.00 Za + Eryka LOSKA w 5 r. śmierci, ++ rodziców i teściów oraz + Jerzego WANKE.

17.30 Za ++ rodziców Stanisława i Walerię MANSFELD, Stanisława i Wiktorię GRUBAR-CZYK oraz brata Kazimierza MANSFELD.
 
19.00 Do Bożej Op. z podzięk. za dar życia i otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błog. i opiekę MBM dla Martyny CZICH z okazji urodzin.PONIEDZIAŁEK – 29 maja 2023r. święto NMP Matki Kościoła 

6.30 Za + Janinę URYGA, od rodziny SZEWCZYK i Heleny KUŹMY z Wielogłów.

8.00 Za ++ rodziców Martę i Stefana SORNEK, bratowa Urszulę, brata Andrzeja i ++ z rodziny.

18.00    
I Za + Lidię KIECKA we wsp. urodzin, z prośbą o łaskę nieba dla niej oraz za + męża Rajmunda i rodziców z obu stron.
II Za + Łucję HETMAŃSKĄ w 30-ty dzień po śmierci, + męża Teodora w kol. r. śmierci i ++ z rodziny.
III Za ++ polecanych


 
WTOREK – 30 maja 2023r.wsp. św. Jana Sarkandra, prezb. i męcz. 
6.30 
I Za ++ rodziców Anielę i Józefa PAJOR i ++ siostry Janinę i Zofię.
II Za + Manfreda JASCHIKA we wsp. urodzin, od rodziny.
 
8.00 Za + Michała ŁASKUDĘ, od nadsztygarów górniczych z ZG Brzeszcze.

18.00 
I Za ++ Leokadię SZCZEPANEK i Romana NYC.
II Za + męża Gerarda STEUER w 10 r. śmierci oraz ++ rodziców i rodzeństwo z obu stron.ŚRODA – 31 maja 2023r. święto Nawiedzenia NMP 

6.30 Za + Irenę PADUCH w 14 r. śmierci.

8.00 Do Bożej Op. przez wstaw. MBM i św. Wojciecha, z prośbą o Boże błog. i potrzebne łaski dla Agnieszki BUDZIAK i jej rodziny.

18.00     
I Za + ojca Romana JURKA w 1 r. śmierci.
II Przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Elżbiety, z prośbą o Boże błog. i zdrowie dla członków Róży Różańcowej nr 28 i ich najbliższych oraz za ++ z tej Róży.
III Do Op. Bożej, z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, łaskę żywej wiary, Boże błog. i dary Ducha Świętego dla Wiktorii SZCZOK z okazji 20 r. urodzin oraz w intencji rodziców i sióstr Doroty i Marty.I CZWARTEK – 1 czerwca 2023r. święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
 
6.30 Za + Manfreda JASCHIKA w 3 r. śmierci, od rodziny.

8.00 Do Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, z prośbą o uświęcenie duchowieństwa oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

18.00     
I Do Bożej Op., z podzięk. za dar życia, z prośbą o Boże błog., opiekę Matki Bożej i św. Józefa dla chrześniaków: Wiktorii, Zuzanny, Szymona, Daniela i Wojciecha 
II Dziękczynna, z prośbą o Boże błog. zdrowie, potrzebne łaski oraz opiekę MBM i Anioła Stróża dla Klaudii FARON z okazji 5 r. urodzin i w intencji całej rodziny.
III Za + Michała ŁASKUDĘ, od brata Antoniego z żoną.I PIĄTEK – 2 czerwca 2023r.

6.30 
I Za + Janinę URYGA, od Grażyny i Andrzeja MAŁEK z Bielska Białej. 
II Za + mamę Stefanię WYCISŁO w 30-ty dzień po śmierci.

8.00    
I Do N.S.P.J w intencji czcicieli, a szczególnie adorujących Najświętszy Sakrament.
II Jako wynagrodzenie N.S.P.J za grzechy świata oraz w intencji członków Straży Honorowej Najśw. Sakramentu.

18.00 Za + Martę MASŁOWSKĄ, z prośbą o dar życia wiecznego, od swatów Krystyny i Andrzeja oraz rodziny RUPIKÓW i MASŁOWSKICH.I SOBOTA – 3 czerwca 2023r.

6.30 Za + Janinę URYGA, od rodziny DANEL z Bielska Białej.

8.00 Przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca N.M.P. jako wynagrodzenie za grzechy świata w intencji czcicieli oraz członków Żywego Różańca.

18.00 
I Za + matkę Annę OLEKSY i Natalię KUBIAK z ok. Dnia Matki oraz ++ z pokrewieństwa KUBIAK, OLEKSY, ZYGMUNT i GROSZEK, o dar życia wiecznego.
II Za + męża Henryka JANOTA i syna Krzysztofa, o Miłosierdzie Boże i szczęśliwość wieczną.
III Za + Michała ŁASKUDĘ, od Kierownictwa i Sekretariatu ZG Brzeszcze.UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 4 czerwca 2023r.
 

06.00 ZA PARAFIAN.

07.30 Dziękczynna z prośbą o Boże błog., potrzebne łaski i opiekę MBM dla Pawła WYCISŁO z okazji 18 r. urodzin i w intencji całej rodziny.

09.00 Do Bożej Op. z podzięk. za dar życia, wierną posługę w parafii i otrzymane łaski, z prośbą o łaskę zdrowia, Boże błog., potrzebne łaski i opiekę MBM i św. Wojciecha w dalszym życiu i posłudze, dla Romana GWIŻDŻ z okazji urodzin.

10.00 Za + mamę Janinę KĄDZIELA w 9 r. śmierci oraz + ojca Antoniego i ++ z rodziny, z prośbą o dar życia wiecznego dla nich.

10.30 Dziękczynna, z prośbą o Boże błog., zdrowie i miłość w rodzinie oraz opiekę MBM dla Iwony i Łukasza CHARYGA z okazji urodzin i w intencji ich dzieci. 

12.00 Do Bożej Op., z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błog., zdrowie, miłość w rodzinie i opiekę MBM dla jubilatów Gabrieli i Tadeusza LACH z okazji 45 r. ślubu oraz solenizanta Mariana GŁOŚNEGO z okazji 65 r. urodzin i w intencji ich rodzin. (Te Deum)

14.00 Do Bożej Op., z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błog., zdrowie, miłość w małżeństwie i rodzinie oraz opiekę MBM dla jubilatów Andrzeja i Gabrieli WIT-CZAK z okazji 30 r. ślubu i w intencji rodziny. (Te Deum)

Po Mszy św. Chrzest NIEPSUJ Aleksander i NIEPSUJ Filip

17.30 Za ++ z rodziny PALICA i FIREK, z prośbą o dar nieba.

19.00    Za + męża, ojca i dziadka Hermana POLOCZKA i ++ z rodziny, z prośbą o dar nieba.