Wiadomości
bazylikamikolow.pl

NAJPIĘKNIEJSZE SANKTUARIA WŁOCH
WERONA – ASYŻ – CASCIA – RZYM – WATYKAN – BARI – MONTE
SANT'ANGELO – SAN GIOVANNI ROTONDO – LANCIANO – MANOPPELLO –
WENECJA

wypoczynek na Półwyspie Gargano

BAZYLIKA ŚW. WOJCIECHA W MIKOŁOWIE
opieka duchowa: ks. Jarosław Janusz
TERMIN:  2 – 11.08.2024 

RAMOWY PLAN:

DZIEŃ 1
(2/08/2024, piątek): Udział we Mszy św. na rozpoczęcie wspólnego pielgrzymowania. Wyjazd spod kościoła parafialnego ok. godz. 19.00. Tranzytowy przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch. Postoje co 3, 4 godziny zgodnie z rozkładem pracy kierowców. 

DZIEŃ 2
(3/08/2024, sobota): Przyjazd do WENECJI. Przepłynięcie barką na plac św. Marka. Zwiedzanie miasta: Piazza di San Marco, wzorowana na kościele Dwunastu Apostołów Konstantynopolu, Bazylika św. Marka, głównego Patrona miasta, modlitwa przed relikwiami Świętego, słynny Most Westchnień, Pałac Dożów, Wieża Zegarowa, Dzwonnica, z której Galileusz dokonywał obserwacji nieba, Most i dzielnica Rialto, dzięki której Wenecja zyskała miano bazaru Europy. Udział we Mszy św. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, odpoczynek po podróży, obiadokolacja. 1 nocleg.

DZIEŃ 3
(4/08/2024, niedziela): Śniadanie. Przejazd do LANCIANO – miejsca Cudu Eucharystycznego, gdzie w VIII wieku, w małym kościółku św. Longina, Mszę Świętą odprawiał pewien mnich z Zakonu Bazylianów, który w głębi serca wątpił w prawdziwą obecności Pana Jezusa w Eucharystii. I oto – jak podaje tradycja – ledwie wypowiedział on słowa konsekracji, Hostia stała się Ciałem Pańskim, a wino zostało przekształcone w Krew Zbawiciela.  Zapoznanie się z historią miejsca. Udział we Mszy św. Następnie, przejazd do MANOPPELLO. Nawiedzenie sanktuarium Świętego Oblicza (Volto Santo), gdzie znajduje się chusta z obliczem twarzy Jezusa, słynna relikwia, która – jak określają badania – powstała na skutek tajemniczego promieniowania. Przejazd do hotelu w SAN GIOVANNI ROTONDO, Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja. 2 nocleg. 

DZIEŃ 4
(5/08/2024, poniedziałek): Śniadanie. Nawiedzenie miejsc związanych z życiem 
i działalnością św. Ojca Pio. Spacer po sanktuarium z przewodnikiem lokalnym. Zwiedzanie Bazyliki, muzeum, Sanktuarium Santa Maria delle Grazie (Matki Bożej Łaskawej). Następnie, przejazd do BARI. Nawiedzenie katedry św. Sabino z łaskami słynącym obrazem Matki Bożej z Dzieciątkiem (Madonna di Constantinopoli). Przejście do Bazyliki Świętego Mikołaja, nawiedzenie krypty z grobem Świętego, udział we Mszy św., modlitwa przy grobie Królowej Bony. Spacer wąskimi uliczkami centrum historycznego 
z charakterystycznym niskim zabudowaniem. Czas wolny na zakup pamiątek i wyrobów lokalnych z porcelany. Powrót do San Giovanni Rotondo na obiadokolację. 3 nocleg.

DZIEŃ 5
(6/08/2024, wtorek): Śniadanie. Udział we Mszy św. w sanktuarium Ojca Pio.    Następnie przejazd do pobliskiej MANFREDONII. Wypoczynek nad morzem. Powrót do hotelu do San Giovanni. Obiadokolacja. Wieczorem możliwość zakupienia i degustacji produktów lokalnych: wina, oliwy, makaronów, przypraw, ciastek, włoskich wędlin. 
4 nocleg.

DZIEŃ 6
(7/08/2024, środa):  Śniadanie. Następnie przejazd do pobliskiego sanktuarium św. Michała Archanioła na MONTE SANT'ANGELO. Nawiedzenie Niebiańskiej Bazyliki – groty uświęconej obecnością św. Michała Archanioła. Modlitwa w miejscu konsekrowanym przez samego Archanioła. Zapoznanie się z historią objawień św. Michała. Udział we Mszy św. Czas wolny na modlitwę indywidualną i zakup produktów lokalnych: makaron, bakalie, oliwa. Przejazd do FIUGGI. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. 5 nocleg.

DZIEŃ 7
(8/08/2024, czwartek): Po śniadaniu przejazd do RZYMU. Nawiedzenie Bazyliki Santa Maria Maggiore, gdzie znajduje się słynąca ikona Matki Bożej „Salus Populi Romani” i relikwie Bożego Żłóbka. Przejście na Via Merulana. Nawiedzenie kościoła św. Praksedy, 
w którym znajduje się słynna Kolumna Biczowania oraz kościoła św. Alfonsa di Liguori 
z oryginalną ikoną Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Przejazd na Lateran. Nawiedzenie Bazyliki św. Jana, głównej katedry Biskupa Rzymu z relikwiami św. Jana Ewangelisty i św. Jana Chrzciciela. Przejście do Kaplicy św. Schodów (Santa Scala), po których – według tradycji – szedł Jezus do pałacu Piłata. Udział we Mszy św. Spacer po Rzymie antycznym (z zewnątrz). Powrót do hotelu we Fiuggi. Obiadokolacja.  6 nocleg. 

DZIEŃ 8
(9/08/2024, piątek): Śniadanie. Przejazd do WATYKANU. Czas wolny na indywidualną modlitwę przy grobie Jana Pała II. Po południu spacer po Rzymie barokowym: Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek i Bazyliką św. Agnieszki, Fontanna di Trevi. Czas wolny na degustację włoskich lodów, pysznej włoskiej kawy, pizzy i zakup pamiątek. Przejazd do Bazyliki Świętego Pawła za Murami, które została wzniesiona nad grobem Apostoła i w której znajdują się słynne medaliony z wizerunkami papieży. Udział we Mszy św.  Powrót do hotelu we Fiuggi. Obiadokolacja. 7 nocleg.

DZIEŃ 9
(10/08/2024, sobota): Śniadanie. Przejazd do CASCIA. Nawiedzenie sanktuarium św. Rity. Modlitwa przed relikwiami Świętej, która uchodzi za Patronkę Spraw Beznadziejnych. Następnie, przejazd do ASYŻU. Nawiedzenie miejsc związanych 
z życiem i kultem św. Franciszka. Zwiedzenie Bazyliki św. Franciszka: część górną 
z freskami Giotta oraz część dolną, w której znajduje się krypta z grobem świętego. Udział we Mszy św. na zakończenie wspólnego pielgrzymowania. Następnie przespacerujemy do Bazyliki św. Klary, założycielki klasztoru klarysek i patronki telewizji. Modlitwa przy grobie świętej oraz w kaplicy z cudownym krzyżem San Damiano, przed którym św. Franciszek usłyszał znamienne słowa; „Franciszku, napraw mój Kościół”. Przejazd do Asyżu Dolnego: nawiedzenie Porcjunkuli – Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej z kaplicą wzniesioną w miejscu śmierci św. Franciszka. Wspólny posiłek. Przygotowanie do nocnego przejazdu. 

DZIEŃ 10
(11/08/2024, niedziela): Powrót do kraju w godzinach popołudniowych. Pożegnanie grupy.  Zakończenie pielgrzymki. 

CENA: 

2990,00 zł przy grupie 45 uczestników, 
2890,00 zł przy grupie 50 uczestników

+ 120 euro (zbierane w autokarze w dniu wyjazdu)

ŚWIADCZENIA:

- przejazd luksusowym autokarem (WC, cafe- bar, DVD i klimatyzacja); 
- 7 noclegów w hotelach ***/**, pokoje 2-3 os. z łazienkami; 
- 7 śniadań wzmocnionych, 7 obiadokolacji, posiłek w Asyżu; 
- opieka pilota na całej trasie; 
- opieka duchowa kapłana; 
- ubezpieczenie NNW, KL, CP, bagaż SIGNAL IDUNA S.A.;
- rezerwacja codziennych Mszy św.;
- składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy;
- pakiet pielgrzyma: śpiewnik, pamiątkowe obrazki.
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- komunikacja miejska w Rzymie
- rejs statkiem do centrum Wenecji
- zestaw słuchawkowy Audio Guide
- przewodnicy lokalni
- taksy klimatyczne

Szlakiem zabytków i świętych Pańskich.